MÜLKİYELİLER BİRLİĞİ DERNEĞİ İZMİR ŞUBESİ GENEL KURULU YAPILDI

MÜLKİYELİLER BİRLİĞİ DERNEĞİ İZMİR ŞUBESİ GENEL KURULU YAPILDI

 

Mülkiyeliler Birliği İzmir Şubesi'nin 16 Ocak 2016 Cumartesi günü gerçekleştirilen Genel Kurulunda Tuncay YEŞİLBAŞ’ın listesi yönetime seçildi. Tuncay YEŞİLBAŞ Başkanlığında oluşturulan yeni yönetim kurulunda Remzi Gür İkinci Başkan, Ebru Kulalıoğlu Sayman, Gülay Toptaş Genel Sekreter ve Medeni Çetin ise Üye olarak görev yapacaktır. Denetim Kurulunda ise Cumhur Güven Taşbaşı,  Bahri Keçebaş ve Barış Uludağ yer almış bulunmaktadır.

 

Mülkiyeliler Birliği İzmir Şubesi'nin yeni  Başkanı Tuncay Yeşilbaş, yaptığı açıklamada “Öncelikle bugüne kadar Şubemizde görev almış yönetimlere yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum. Genel Kurula, oylarıyla bizlere olan güven ve inançlarını göstermesinden dolayı teşekkürlerimizi sunarız. Mülkiyeliler Birliği Derneğinde alınan görevler bu görevleri alanlara önemli sorumluluklar yükler. Dernek bir yandan Türkiye'nin gündemini yakından takip ederek yüksek bilgi ve birikime sahip üyelerinin ve fikir insanlarının görüşlerini topluma yansıtırken, diğer yandan Fakültemize destek sağlamak ve üyelerimiz arasındaki dayanışmayı geliştirmek yönünde faaliyet göstermektir. Biz bu sorumluluklarımızı büyük bir kararlılıkla ve şeffaf bir şekilde yerine getireceğiz. Bizler de yeni yönetim olarak, Mülkiyeliler arasındaki dayanışmayı daha da güçlendirme amacı ile sosyal ve kültürel etkinliklere devam edeceğiz" mesajını verdi.

 

 

 

Tuncay YEŞİLBAŞ

1959 İzmir doğumludur. İlk ve Ortaöğretimini İzmir de yapmıştır. İzmir Atatürk Lisesini bitirdikten sonra 1978 yılında Mülkiye Siyaset ve İdare Bölümünü kazanmış, 1983 de tamamlamıştır.1983 – 1987 tarihleri arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Ana bilim dalında Kentleşme Politikaları üzerine mastır yapmıştır.Öğrencilik yılları da dahil  olmak üzere İzmir Karşıyaka da Arçelik bayiliği, mobilya üretimi ve satışı ile kafeterya, düğün salonları, restoran işletmeciliği yapmıştır. Ailesi Yunuslar olarak tanınmaktadır. 1998 yılında Turyat Danışmanlık şirketini kurarak emekli olana kadar danışmanlık yapmıştır. İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği (İZSİAD) kurucularındandır. Şiir ve araştırma eserleri bulunmaktadır. Evli 2 Çocuk babasıdır.