İzmir Valisi M. Cahit Kıraç'ı uğurladık

Vali Kıraç'tan Mülkiyelilere Veda Ziyareti        
Diyarbakır'a atanan İzmir Valisi M. Cahit Kıraç, Mülkiyeliler Birliği İzmir Şubesine veda ziyareti gerçekleştirdi.

İzmir Valisi M. Cahit Kıraç, son Valiler Kararnamesi ile Diyarbakır'a atamasının yapılmasının ardından veda ziyaretlerini sürdürüyor. Mülkiyeliler Birliği İzmir Şubesini ziyaret eden Vali Kıraç, Mülkiyeliler Birliği İzmir Şube Başkanı Dr. Kadir Timurturkan ve Birlik üyeleri ile vedalaştı. Veda sırasında duygulu anlar yaşandı. Vali Kıraç’a İzmir’de bulunduğu süre içerisinde derneğe gösterdiği yakın ilgiden dolayı plaket sunuldu.

Vali Kıraç, “Ben de bir Mülkiyeliyim. Son Valiler kararnamesiyle Diyarbakır’a atandım. Altı yılı aşkın süredir İzmir’deyim güzel anılarımız, dostlarımız oldu, her zaman güzelliklerle anacağız istesek te buradan kopamayız. İzmir’de gönül bağımız var. Benden sonra da EXPO çalışmaları hız kesmeden devam edecek. Kurumsal yapısı, projeleri hazır... Şu ana kadar çok iyi bir noktaya geldi, bundan sonra da aynı şekilde sürdürülecek. Ayrıca böyle bir tarihi eseri Mülkiyeli kardeşlerimin hizmetine kazandırdıysak ne mutlu bize… İzmir’de göreve geldiğimizden beri çok sayıda tarihi eseri kazandırdık, katkı sunduk. Tarihi değerlere sahip çıkmaya çalıştık” diye konuştu.

Kadir Timurturkan, “Sayın Valimize yeni görevinde başarılar dilemek için bir araya geldik. Hüzünlüyüz, ama her kamu görevlisinin görevi sürekli değil. Bir yerlerde bulunulur, hizmet yapılır. Sonra da o hizmet birilerine devredilir ve yeni yerlere gidilir. Vatan toprakları içerisinde her yerde görev yapmak bizim için kutsaldır. Valimize burada görev yaptığı süre içerisinde bize vermiş olduğu destekten dolayı teşekkür ediyorum. Mülkiyeliler Birliği dernek binamız valimiz sayesinde oldu.  Çünkü burası tarihi bir bina ve yenileme çalışmaları sırasında çok ciddi rakamlar harcandı. Valimiz her türlü kolaylığı sağladı ve hiçbir zaman birliğimizden desteklerini esirgemedi. Biz Diyarbakır’ı şanslı görüyoruz. Diyarbakır’daki yeni görevinde başarılar dileriz” dedi.

Timurturkan, “Biz bu binayı hem hareket noktası olarak kullanıyoruz hem de kira geliri elde edip 15 siyasal öğrencisine burs veriyoruz. Bunu da buradan gururla söylüyoruz. Yine derslikler yapacağız” diye konuştu. 

 

 

Haber Fotoğrafı