2. MÜLKİYE İZMİR SATRANÇ TURNUVASI ŞENLİK HAVASINDA GEÇTİ...

Mülkiyeliler Birliği İzmir Şubesi tarafından, 2.Mülkiye İzmir Satranç Turnuvası, 18-19 Mayıs 2013 tarihlerinde, doğayla iç içe olan İzmir Balçova Termal Otel'in zel ortamında, sporcu, aile ve yakınlarının da hoş vakit geçirdiği bir organizasyonla şenlik havasında geçti. Turnuvaya Balçova Belediyesi, İZSMMMO İzmir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası, İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü ile İzmir Balçova Termal Oteli sponsor olarak katkıda bulundular.

 

Satranç sporuna gönül verenleri nezih ortamlarda düzenlenen kaliteli organizasyonlarla buluşturarak satrancın daha geniş kitlelere yayılmasına katkı sağlamak ve geleceğin başarılı sporcularını desteklemek amacıyla bu yıl ikincisi düzenlenen “ Ödüllü 2. Mülkiye İzmir Satranç Turnuva”sı, 90 kişi 1. kategori (10 Yaş altı), 90 kişi 2. kategori (14 Yaş altı), 90 kişi 3. kategori (Açık) olmak üzere toplam 270 sporcu ile düzenlendi.

 

Tüm sporculara katılım sertifikası verilirken, her üç kategoride de ilk on dereceye giren sporculara hatıra madalyasının yanı sıra,

 

1. Kategori’de ilk beş dereceye giren sporculara,

Birinci Tuna Onat Nalbant’a Netbook, İkinci Teoman Kaan Çakaloz’a Bianchi Marka Speed 1000 Model Bisiklet, Üçüncü Doruk Karaoğlan’a Satranç Saati, Dördüncü Ege Güven’e Sony Marka 4gb Bellekli Mp3, Beşinci Melih Temizkan Toshıba 16gb Usb Bellek;

 2. Kategori’de ilk beş dereceye giren sporculara,

Birinci Tuna Özateş’e NETBOOK, İkinci Umut Erdem Gündüz’e Bianchi Marka Speed 1000 Model Bisiklet, Üçüncü Eda ÇELİK’e Satranç Saati Dördüncü Ulya KÖSE’ye Sony Marka 4GB Bellekli MP3, Beşinci Alp TUNA ‘ya  Toshıba 16GB USB Bellek;

 3. Kategori’de ilk beş dereceye giren sporculara,

Birinci Suat Soylu’ya 1.500,00 TL ve NETBOOK, İkinci IM Burak Fırat’a, Üçüncü IM Yakup Erturan’a, Dördüncü IM Oğulcan Kanmazalp’a 1.500,00 TL ve Balçova Termal Otelde Konaklama, Beşinci FM Mert Yılmazyerli’ye 1.500,00 TL, Puanları eşit olan 7 sporcu Cengiz Şengül, Umut Atakişi, Faruk Keler, Bilyap Enis , GM Bagaturov Giorgi,FM Alper Efe Ataman,GM Orchıashvılı Bachana’ya kalan ödül eşit olarak paylaştırıldı.

 

2. Mülkiye İzmir Satranç Turnuvası’na, GM Bagaturov Giorgi , IM Burak FIRAT, IM Oğulcan KANMAZALP, IM Yakup ERTURAN, WGM Betül Cemre YILDIZ, FM Mert YILMAZERLİ, FM Alper Efe ATAMAN, Cengiz ŞENGÜL, Ümit AKCAN, Enis BİLYAP,  gibi ülkemizin üst düzey sporcuları ile birlikte uluslararası sporculara ve bir çok Mülkiye mezunu ve çocukları turnuvaya katılırken, çeşitli illerden gelen sporcular ile satrançseverler bir çok usta oyuncuyla yapılan maçların heyecanını yaşadılar.

Turnuva hakkında bilgi veren Mülkiyeliler Birliği Derneği İzmir Şube Başkanı Sn. Dr. Kadir TİMURTURKAN, sporculara turnuva süresince yiyecek, içecek ve diğer gereksinimlerinin karşılandığını, her sene düzenlemek istedikleri bu turnuvanın kalitesinin daha da ileri seviyelere taşıyabilmek adına, olumlu ve olumsuz tüm geri bildirimlerin mulkiyeizmirsatranc@gmail.com adresine gönderilmesinin turnuvaya da büyük katkılar sağlayacağını belirterek turnuvaya gösterdikleri ilgiden dolayı tüm katılımcılara teşekkür etti. İzmir’isatranç sporunda oldukça ileri bir seviyede olduğunu sözlerine ekleyen Sn. Dr. TİMURTURKAN, "İzmir ve yakın çevre Mülkiyeliler Birliği Derneği olarak turnuvanın başarısından ve amacımıza ulaşmış olmaktan büyük bir mutluluk ve onur duyuyoruz. Tüm sporcuların 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutlarım" diyerek sözlerini tamamladı.

19 Mayıs 2013 tarihinde ödül ve kapanış törenine Balçova Belediye Başkanı Sn. Mehmet Ali ÇALKAYA, Mülkiyeliler Birliği Derneği İzmir Şube Başkanı Sn. Dr. Kadir TİMURTURKAN, Balçova Termal Otel Genel Müdürü Vekili Ramazan Çelik, İZSMMMO Yönetim Kurulu Üyesi Saymanı Mehmet Kuzu, Federasyon Yönetim Kurulu Üyesi  Halil Hilmi Darı, Merkez Hakem Kurulu Başkanı Olgun Kulaç,  Federasyon Temsilciler Koordinasyon Üyesi  Ömer Gökçe ve Mülkiyeliler Birliği İzmir Yönetimin Kurulu üyeleri de katıldı.

Törenin sonunda Hakem Aydın Kara’ya teşekkür plaketi verildi

Haber Fotoğrafı