Edebiyat Söyleşileri "Gürsel Korat"

22 Şubat 2022 Salı günü düzenlediğimiz Edebiyat Söyleşi’nde Kalenderiye ile "Notre Dame de Sion Edebiyat Ödülü"nün (2009), Yine Doğdu Tanyıldızı ile “Ankara Üniversitesi Roman Ödülü”nün (2015) ve Unutkan Ayna ile de “Orhan Kemal Roman Armağanı”nın (2017) sahibi yazar Gürsel Korat’ı konuk ettik.
 
Haziran 2019’da yazarın Unutkan Ayna kitabı hakkında konuşan Mülkiye İzmir Kitap Kulübü üyelerimiz, bu buluşmada ise yazarın ilk romanı olan Kapadokya Dörtlüsü’nün – 1. Kitabı Zaman Yeli’nden Şubat ayı içerisinde okuyucularıyla yeni buluşan Uyku Ülkesi’ne uzanan romancılığını ve edebiyat serüvenini konuştular. 
 
Eserlerinin büyük çoğunluğunun mekan olarak kendine İç Anadolu’yu seçen Korat’la bölgenin coğrafyasında yolculuğa çıkan,  aynı zamanda bir distopya olan Uyku Ülkesi romanının kahramanı doktor Sevda Kül’ün rüyalarıyla gerçeklikler arasında gidip gelen katılımcılar; kendisine yöneltilen soruları içtenlikle yanıtlayan Korat’la keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi.
 
 
Mülkiye İzmir Kitap Kulübü’nden Neslihan Uyanık moderatörlüğünde, Cumbalı Evimizde yüz yüze ve online olmak üzere hibrit gerçekleşen Edebiyat Söyleşisine katılan Mülkiyelilere ve Mülkiye dostlarına çok teşekkür ediyoruz.
 
Mülkiyeliler Birliği İzmir Şubesi Yönetim Kurulu
Haber Fotoğrafı