Afet Eğitimleri

TEMEL AFET BİLİNCİ EĞİTİMİ

Değerli Mülkiyeliler ve Mülkiye Dostları,

Mülkiyeliler Birliği İzmir Şubesi Deprem ve Kentsel Dönüşüm Grubunun yaptığı toplantıda aldığı karar doğrultusunda; afetlerde dirençli toplum oluşturmak, bilgi ve beceri seviyesi yüksek bireylere sahip olmamız için üyelerimiz, aile fertleri ve yakınlarının “Afet Eğitimleri” almalarının yararlı olduğunu düşünüyoruz. Bu çerçevede iki ayrı uygulama olabilecektir.

1- Şubemiz tarafından üyelerimize ve yakınlarına “Temel Afet Bilinci” eğitimleri verilmesi sağlanacaktır. Yaklaşık 90 dk. süren sunum şeklinde, yüz yüze ve mesai saatleri içinde olacaktır. Bu eğitimler katılımcı sayısına göre bir veya birkaç toplantı salonunda AFAD İl Müdürlüğünce verilecektir. Eğitimi almak isteyenlerin, 15 Nisan 2021 tarihine kadar kişi sayısını ve ilçesini belirterek (0533) 548 41 30 numaralı telefondan Dernek Sekreteri Yıldız Görer İnaç’a kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Kayıt yaptıranların, belirlenecek programa katılmaları önem arz etmektedir.

2- Üyelerimizin “AFAD Gönüllülük Sistemi” içinde https://gonullu.afad.gov.tr/ sitesini ziyaret ederek AFAD gönüllüleri olmaları (Temel, Destek, Uzman Afet Gönüllüleri) tavsiye edilmektedir.

Buradan faydalı bilgiler öğrenileceği unutulmamalıdır.

 

Saygıyla bilgilerinize sunarız.

Mülkiyeliler Birliği İzmir Şubesi

Yönetim Kurulu