Online Kitap Okuma Etkinliği" Serap" ve "Zaniyeler"

Değerli Mülkiyeliler ve Mülkiye Dostları,
 
Şubemiz Kitap Kulübü Nisan ayı buluşmasında Mehmet Rauf’un II. Meşrutiyetin ardından “Resimli Roman” dergisinde tefrika edilen "Serap" romanı ile Salâhaddin Enis'in 1. Dünya Savaşı sürerken İstanbul'u anlattığı "Zaniyeler" romanları tartışılacaktır.*
 
Siyasal baskıların neden olduğu bunalımla "erkeklik krizi"nin harmanlandığı bir iç hesaplaşmanın romanı olduğu yazıyor Serap'ın arka kapağında. Yazılmasından 112 yıl sonra okuyup tartışacağız. Vakti zamanında adı "kadın düşmanı"na çıkan Salâhattin Enis'in Zaniyeleri yazılalı nerdeyse 100 yıl olmuş. 1. Dünya Savaşı İstanbul'unun yozlaşmış yüksek sınıfının ilişkilerini anlatan bu roman da dönem okumamızda önemli bir yere oturacak.
 
Dr. Aydın Arı'nın moderatörlüğünü üstlendiği buluşma 13 Nisan 2021 Salı günü saat 19.00’da online olarak gerçekleştirilecektir.
 
Katılım sağlamak isteyenlerin 05335484130 no’lu telefondan Dernek sekreteri Yıldız Görer İnaç’a kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Katılımcılara link atılacaktır.
 
Kitap kulübümüz Mayıs ayı için Tahsin Yücel'in "Peygamberin Son Beş Günü" ve Haziran ayı için Mehmed Uzun'un Dicle'nin Sesi üçlemesinin ilk kitabı olan "Dicle'nin Yakarışı" romanlarını belirlemiştir.*
 
Okumak, araştırmak, düşünmek, tartışmak için Kitap Kulübü sizleri bekliyor.
 
Saygılarımızla bilgilerinize sunarız.
Mülkiyeliler Birliği İzmir Şubesi Yönetim Kurulu
 
*Kitaplar, Yavuz Kitabevinden ve Yakın Kitabevinden %15 indirimli olarak temin edilebilir.
 Yavuz Kitapevi iletişim için: 0232 441 27 11
Haber Fotoğrafı