Online Roman Okuma Etkinliği "İzmir'in İçinde"

Değerli Mülkiyeliler ve Mülkiye Dostları,

Şubemiz Kitap Kulübü Mart Ayı buluşmasında, Samim Kocagöz'ün "İzmir'in İçinde" Romanı tartışılacaktır.*

Samim Kocagöz, roman ve öykülerinin konularını Ege Bölgesi’nden, yaşadığı Söke Yöresinden ve Menderes Vadisinin toprak problemlerinden alır.

Toprağa bağlı yaşam, makineleşme nedeniyle işsiz kalan insanlar, feodal örüntüler, zorlu yaşam koşulları, pamuk ve tütün tarlalarında karnını doyurmaya çalışan işçiler onun eserlerinin ana hatlarını oluşturur.

‘İzmir'in İçinde’, Demokrat Parti döneminde çeşitli sınıf ve tabakaların tepkilerinin gerçekçi bir üslupla ele alındığı bir eserdir.

 

Dr. Aydın Arı'nın moderatörlüğünü üstlendiği buluşma 9 Mart 2021 Salı günü saat 19.00’da online olarak gerçekleştirilecektir.

 

Katılım sağlamak isteyenlerin 05335484130 no’lu telefondan Dernek Sekreteri Yıldız Görer İnaç’a kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Katılımcılara link atılacaktır.

 

Kitap kulübümüz Nisan Ayı için Mehmet Rauf’un II. Meşrutiyetin ardından “Resimli Roman” Dergisinde tefrika edilen "Serap" Romanı ile Salahaddin Enis'in 1. Dünya Savaşı sürerken İstanbul'u anlattığı "Zaniyeler" Romanını belirlemiştir.*

 

Okumak, araştırmak, düşünmek, tartışmak için Kitap Kulübü sizleri bekliyor.

Saygılarımızla bilgilerinize sunarız.

Mülkiyeliler Birliği İzmir Şubesi Yönetim Kurulu

 

*Kitaplar, Yavuz Kitabevinden ve Yakın Kitabevinden %15 indirimli olarak temin edilebilir.

 Yavuz Kitapevi iletişim için: 0232 441 27 11

Haber Fotoğrafı