Soma'daki Maden Faciası..

Manisa'nın Soma ilçesinde yaşanan, 200'ün üstünde maden işçisi vatandaşımızın hayatına malolduğu ve çok sayıda madenci vatandaşımızın da yaralandığı bildirilen maden kazası tüm Türkiye ve Dünyada olduğu gibi üyelerimiz arasında da büyük üzüntü yaratmıştır. 

Maden işçiliğinin ne kadar zor ve tehlikeli bir meslek olduğu, halkımızın çok iyi bildiği bir husustur. Çünkü halkımız bunu, geçmişte zaman zaman benzer şekilde meydana gelen ve çok sayıda maden işçisinin ölümüne ve yaralanmasına yol açan maden kazaları dolayısıyla çok kez yaşamıştır ve sorumluların, yaşanan bu kabul edilemez acılardan ders alarak bu sektördeki can kayıplarının azalmasını sağlamasını beklemektedir.

 

Mülkiyeliler Birliği Camiası olarak öncelikle kazada hayatını kaybedenlerin acılı yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. Olayın meydana geldiği andan itibaren arkadaşlarını kurtarmak için aralıksız olarak fedakarlıkla çalışan maden işçilerinin ve kurtarma ekiplerinin çabalarının can kaybının asgari düzeyde olmasını sağlamasını umuyoruz. 

 

Saygılarımızla kamuoyuna duyurulur.

 

Mülkiyeliler Birliği Derneği İzmir Şubesi