Başkan Tuncay YEŞİLBAŞ'ın veda mesajı...

Değerli Mülkiyeliler,

Görevde bulunduğumuz 2 yıl boyunca elimizden geldiğince bize olan güveninizi boşa çıkarmamaya çalıştık. Süre gelen faaliyetlerin dışına çıkarak Mülkiye ve Siyasal Bilgiler Fakülte ’sinin adının toplumumuzda duyulmasını sağlayacak faaliyetlerde bulunmaya özen gösterdik. Dar çevreli mezunlar derneği olmaktan çıkarak Mülkiye’ye iyi yetişmiş zeki gençlerin yönelmesini sağlamak amacıyla ve özellikle bu dönemde Atatürk ilke ve inkılaplarına sahip çıkmak amacıyla liseliler arası kompozisyon yarışması ve çeşitli bahanelerle yapılmayan, iptal edilen Cumhuriyet kutlamalarına  inat Mülkiye olarak  Cumhuriyet Resepsiyonu düzenledik. 27 Ekim 2017 tarihide düzenlediğimiz Cumhuriyet Resepsiyonu büyük bir katılımla ve protokolle çok ses getiren ve dikkat çeken faaliyet olmuştur. Kanun Gücünde  Kararnamelerle üniversitelerden atılan Mülkiyeli Öğretim Üyelerine  Şubemizce sahip çıkılmış, hakları savunulmuş ve yararlanmaları amacıyla kooparatif kurulmasına yardımcı olunmaktadır.

Bu faaliyetlerimiz 2 yıl içinde çeşitli yazılı basın kuruluşlarında  kırküç kere haber olmuştur. Dört kere de görsel (TV)basın haberi olmuştur. İki köşe yazısında konu edilerek şubemizden bahsedilmiştir. Ayrıca bir tv programına “başkanlık sistemi” konusunda konuk olarak katıldık.

Mülkiyeliler Birliği Derneği İzmir Şubesi olarak faaliyetlerimizle  görüşlerimiz ve tepkimizi toplumumuzu aktarma başarısını gösterdiğimiz inancındayız. Bizden sonrada bu faaliyetlerin sürdürüleceği inancı ve ümidini taşıyoruz.

Göreve geldiğimizde daha önceki yönetimce bar olarak kiraya verilen Alsancaktaki binamızın aşırı yıpratıldığını ve kiraların ödenmediğini gördük. Başlamış olan hukuki süreçleri hızlandırarak tahliye davası açtık, tespit yaptırdık. Toplam yüzü aşkın hukuki işlemle Ağustos 2016 da tahliye işlemini gerçekleştirdik. Yıkık dökük berbat halde teslim aldığımız binamızı biraz toparlayarak derneğimizi taşıdık. Binamızın bu hali face boook sayafamızın geçmiş dönemlerde yapılan paylaşımlarında görülebilir.


Bu nedenle kiraya verme sürecinde zorlandık. Başarısız bir kiralama sonrası, kiraya verdik. Bu süreçte binamızın tarih eserler ve konak belediyesinden tadilat ruhsatını alarak yeniden restore ettik. Uygunluk raporu alarak restore sürecini tamamladık ve kiracı binamızın sadece zemin katını pizza restoran olarak bugünden itibaren hizmete açmıştır.

 Üst katlar derneğimizin kullanımına ayrılmış ve bu şekilde döşenmiştir. Tuncay Yeşilbaş olarak büromu kapattığımdan dolayı bu eşyalarımı ve kitaplarımı derneğimize bağışladım.

Alsancak’taki binamızın tahliye süreci karşılaştığımız zorluklar, tahliye sonrası binamızın restore ve temizlik süreci, inanınız çok yorucu ve yıpratıcı olmuştur. Ancak Alsancak’taki dernek binamız yeniden restore edilerek bizce çok güzel bir hale getirilmiştir. Derneğimizi ziyaret ederek bu güzelliğe ve başarıya katılmanızı diliyoruz.

Tabi bu başarı bir iki kişinin değildir. Özverili bir ekip çalışmasının ürünüdür. Bu vesile ile bir an olsun görev almaktan çekinmeden çalışan yönetim kurulu ve denetim kurulu üyelerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.  Dernek 2. Başkanımız yol göstericimiz ve abimiz  Sayın Medeni Çetin’e, Saymanımız Sayın Ebru Kulalıoğlu’na, Sekreterimiz Sayın Sedef Kaya’ya, fikirleriyle bize yön veren Sayın Remzi Gür’e, Denetim kurulunda olmalarına rağmen sık sık yönetim kurulu toplantılarına katılan bizlere değerli düşüncelerini aktararak katkıda bulunan Sayın Bahri Keçebaş ve Barış Uludağ’a ve yedek üye olmasına rağmen her toplantıya gelen, her faaliyette görev üstlenen derneğimizin ve bizim gurur kaynağımız olan Sayın Duygu Şengül’e ve Sayın Emin Yıldırım ile Sayın Recep Kaya’ya, bizlere yön gösteren, öğütlerini esirgemeyen büyüklerimize ve faaliyetlerimizde yer alan Mülkiyeli tüm arkadaşlarımıza ve Mülkiye dostlarımıza sonsuz teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı sunarız.

Ayrıca ve özellikle belirtmek isteriz ki; yönetimimizin başarılarının büyük bir kısmının yaratıcısı olan şube başkanı olarak bizlere asiste görevini kusursuz yapan, saygın kişiliği ile üyelerimizi etkileyen ve dernek etkinliklerimizin başarısına katkı koyan dernek çalışanımız Sayın Yıldız Görer İnaç’a tekrar tekrar teşekkürlerimizi sunarız.

 

Sevgi ve Saygılarımla…

    Tuncay YEŞİLBAŞ

Mülkiyeliler Birliği Derneği

     İzmir Şube Başkanı

Haber Fotoğrafı