Komposizyon Yarışması

MÜLKİYELİLER Birliği Derneği İzmir Şubesi'nin düzenlediği, "Atatürk'ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun'a çıkışının önemi" konulu Liselerarası Ödüllü Kompozisyon Yarışması'nda dereceye girenlere törenle ödülleri verildi.

Ege Bölgesi Sanayi Odası Meclis Salonu'nda düzenlenen törene; Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel, İzmir Vali Yardımcısı Hüseyin Demirciler, Türk İdareciler Derneği İzmir Şubesi Başkanı Emekli Vali Nihat Etiz, Mülkiyeli üst düzey yöneticiler, ödül alan okulların yöneticileri, öğrenciler ve velileri katıldı. Açılış konuşmasını yapan Şube Başkanı Tuncay Yeşilbaş, "Yüksek katılım oldu ve toplumun buna ihtiyacı vardı. Atatürk ve O'nun devrimlerini öğrencilerimiz çok iyi anlayarak çok güzel eserler ortaya çıkardılar. Kompozisyonları değerlendirirken çok zorlandık. Bu nedenle 21 öğrenciye ödül verdik. İleriki dönemlerde katılımların artarak devam edeceğine inanıyorum" dedi. 

Yarışmada birincilik ödülü olan dizüstü bilgisayarı Seferihisar Necat Hepkon Anadolu Lisesi öğrencisi Müzeyyen Şimşekler, ikincilik ödülü olan tablet bilgisayarı MEV Koleji Özel Güzelbahçe Fen Lisesi öğrencisi Ekin Kayra Köse, üçüncülük ödülü olan akıllı cep telefonunu İzmir Cengiz Aytmatov Sosyal Bilimler Lisesi öğrencisi Huriye Özmen kazandı.

İZMİR, (DHA)

Haber Fotoğrafı